Mulla on sulle asiaa.
Varsinkin jos tykkäät neuloa vauvan sukkia, niin tämä on ehdottomasti sun juttu. Nimittäin Esperanza sukissa on myös vauvan koko ja musta tuntuu, että nämä ovat jääneet vähän taustalle ja varsinkin Muru-sukkien taakse. Niinpä on aika nostaa ne esiin.
Neuloin nämä pienet sukat myös harmaalla ja ne olen tainnut jo lahjoittaa johonkin keräykseen, itselle jätin pinkit versiot. Tällä viikolla Lankajengissä vietetään Villasukkaviikkoa ja laitoin pari sukkaohjetta alennukseen. Nyt saat siis Esperanza sukkien ohjeen alennuksella, ohjeessa on toki myös aikuisen koko.Nämä molemmat sukkaparit ovat alennuksessa Lankajengin villasukkaviikolla, joka kestää tämän viikon. Harvoin laitan näitä sukkia alennukseen, niin nyt on sun tilaisuus saada ohjeet alehintaan.
Queria sukkien ohjeeseen tästä. Näiden päälle saat neulottujen kurpitsojen ohjeen kaupan päälle, kunhan siis ostat ihan minkä tahansa ohjeen ja muistat lisätä kurpitsaohjeen ostoskoriin. Kurpitsojen ohje ei ole mun tekemä ohje mutta ajattelin nyt vinkata siitä samalla, kun kerron villasukkaviikosta.
Kummat lähtisi sun puikoille ekana?



Nuo vauvansukat ovat niin suloiset, että voisin kutoa tai ostaa tuollaiset ihan vaan suloisuuden takia vaikka mitään tarvetta ei lähipiirissä sellaisille tällä hetkellä ole.
VastaaPoistaKiitos, vauvan sukat on kyllä aina suloisia :)
Poista