Tämän pienen lasten setin neuloin jo viime vuonna ja tai toissa vuonna. Kaikille on aikansa ja paikkansa ja näiden aika on tulla julki nyt. Näissä kesti useitakin asioita, miksi eivät tulleet aiemmin. Esimerkiksi nimiasia. Mulla ei ollut näille mitään kivaa nimeä eikä tullut oikein mistään nimestä sellaista tunnetta, että tämä se on. Lasten neuleohjeet on toisaalta välillä kiva nimetä erisnimien mukaan. Nykyisin pyrin ehkä kuitenkin välttää sitä ja haluan antaa nimeksi jonkin kuvaavan nimen. Jos mitään muuta nimeä ei tule mieleen, niin sitten otan erisnimet käyttöön. Jotenkin näistä sitten kehittyi Sebastian setti. Sebastian on kiva nimi ja välillä on kiva nimetä myös poikien nimellä neuleohjeita. Mitenköhän ne neuleohjeet tulee helpommin nimettyä ennemmin tyttöjen nimellä kuin poikien... ?
No mutta Sebastian setti eli nämä kirjoneulesukat ja lapaset ovat nyt saatavilla. Ensin tuli sukat ja sitten lapaset. Näissä on yhdistetty pientä kirjoneuletta ja pintaneuletta. Näihin sukkiin upotat muuten pienet kirjoneulejämät todella hyvin ja kirjoneulekuvio ei ole vaikea. Sitä on onneksi vain vähän ja se tuo kivaa näyttävyyttä sukkiin. Lisäksi jalkaosa on pintaneuletta ja sitä voi muokata lapsen jalan koon mukaan.
Ohjesetti löytyy
Ohjesetti on alennuksessa 19.9 asti. Värejä näihin tarvitset 4 ja erilaisilla väriyhdistelmillä saisi vaikka millaisia sukkia ja lapasia. Mun sukkiin ja lapasiin valikoitui aikanaan aika neutraalit värit mutta esimerkiksi punainen, pinkki tai sininen voisi olla kivoja tehostevärejä vihreän tilalle tai eri punaisen sävyt vihreän ja keltaisen tilalle. Vaihtoehtoja on useita.
Löytyykö sinulta paljon langanjämiä?
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti